امروز چهارشنبه 08 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

نماشویی و شستشوی نما

شستشوی نما ساختمان و مکان‌ها اداری باعث می‌شود ساختمان همیشه سالم و تمیز به نظر برسد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه باید این‌کار را انجام دهید؟ احتمالاً بارها برای شما هم پیش آمده است که لکه‌ها و سیاهی روی سطح نمای ساختمان یا لوله‌های روکار اعصاب‌تان را بهم ریخته باشد و هرکاری می‌کنید به راحتی پاک نشوند. اما چاره چیست باید به همان صورت آن‌ها را رها کنیم و نمایی کثیف داشته باشیم؟ راهکار چیست؟ یکی از راهکارهای مفید و بسیار آسان جهت شستشوی نما، استفاده از واترجت پرفشار است.

چرا واترجت؟

شاید برای شما هم سوال باشد که خوب چرا واترجت؟ براساس پژوهش‌های اخیر، شستشوی نما با واترجت بسیار مهم است. هنگامی که ساختمان مسکونی یا اداری شما دارای نمای زشتی باشد تاثیر بدی برروی خود نما و روحیه افرادی که در آن ساختمان زندگی می‌کنند می‌گذارد. همچنین در برخی شرایط ساختمان شما قدیمی به چشم می‌آید که در این صورت برروی قیمت آن نیز تاثیرگذار است. اگر شما دارای ساختمانی هستید که روی آن برخی از کثیفی‌ها بسیار قدیمی‌اند و برخی جاها دچار زنگ‌زدگی شده، خیال‌تان راحت با استفاده از واترجت همه آن‌ها هنگام شستشوی نما به خوبی پاک خواهند شد. پس تا به اینجا می‌توان نتیجه گرفت، واترجت جهت نماشویی یک روش بسیار بهینه و کارا است که تقریباً هیچ روش دیگری کارایی آن را ندارد. از این رو واترجت پرفشار در پاک کردن سطح صنعتی نیز بسیار کمک می‌کند. همچنین در مکان‌هایی مانند پالایشگاه‌ها و پایانه‌ها و محل‌های شهری نیز استفاده از این ابزار بسیار راحت خواهد بود.

فواید شستشوی نما با واترجت

شستشوی نما چه مزیت‌هایی دارد؟ آیا لازم است وقت و انرژی خود را هر از گداری به شستشوی نما اختصاص دهیم یا خیر؟ جهت پاسخ این سوال با ادامه این مقاله همراه ما باشید. هنگامی که شما با واترجت پرفشار اقدام به شستشوی نما می‌کنید لازم نیست نگران گرد و خاک باشید چرا که یکی از فواید این دستگاه ایجاد نکردن گرد و غبار هنگام تمیزکردن شن و ماسه و مواردی از این دسته است. هنگامی که شما از واترجت جهت شستشو استفاده می‌کنید آلاینده‌ها در محیط پخش نخواهند شد. به همین دلیل است که کارگرانی که از این دستگاه جهت شستشوی نما و در صنعت استفاده می‌کنند، کمتر در معرض بیماری ریوی قرار می‌گیرند. همچنین هنگامی که از واترجت با فشار بالا در صنعت استفاده می‌شود، محیط از مواد سمی و آلاینده‌هایی که توسط هوا حمل می‌شود تا حدودی عاری می‌شود.

از دیگر مزیت‌های شستشوی نما با واترجت پرفشار عبارت است از:

 • بالابردن کیفیت شستشوی نما
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • کاهش مواد شوینده در هنگام شستشوی نما
 • قابلیت تنظیم فشار متناسب با نوع نما و کاربرد آن
 • راندمان بالا
 • امکان استفاده از آب گرم جهت بالا بردن کیفیت بیشتر دستگاه

انواع نماشویی با واترجت پرفشار

واترجت‌های پرفشار دارای انواع مختلفی هستند که شما براساس نوع کارآیی آن‌ها و نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برخی از این واترجت‌‌ها مانند واترجت آب گرم، کیفیت شستشو را بالا می‌برد. انواع این دستگاه عبارتست از:

 • شستشوی نما با واترجت پرفشار آب سرد
 • نماشویی با واترجت آب گرم
 • شستن با واترجت برقی
 • شستشوی نما با واترجت موتور بنزینی
 • نماشویی با واترجت ثابت مرکزی

موارد استفاده از واترجت برای شستشوی نما

واترجت با فشار بالا یک روش مناسب برای شستشو است که تمامی کثیفی‌ها، کپک قارچی، روغن و... را از روی سطوح از بین می‌برد. هنگامی که شما از این دستگاه جهت شستشوی نما استفاده می‌کنید گویی جلوه‌ای تازه به سطوح و نمای ساختمان خود می‌دهید. از واترجت می‌توان در بخش‌های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال شما می‌توانید با سیستم دسترسی با طناب یا کار در ارتفاع به بالاترین نقطه ساختمان مسکونی و یا تجاری خود بروید و نمای آن را از بالا تا پایین با واترجت بشویید. همچنین از این دستگاه جهت شستشوی مخازن صنعتی نیز می‌توانید استفاده کنید. شستشوی نما با کمک واترجت باعث می‌شود با سرعت تمامی آلاینده‌ها از بین بروند.

علاوه بر شستشوی نما واترجت‌ها در موارد دیگر هم استفاده می‌شوند که عبارتند از:

 1. شستن سنگفرش‌های خیابان یا حتی پارکینگ و حیاط ساختمان
 2. تمیز کردن و شستن کف گاراژها
 3. شستن سقف و پنجره‌های ساختمان
 4. هنگامی در قسمتی از ساختمان رنگ پوسته پوسته شده باشد می‌توانید با استفاده از واترجت رنگ را از روکش آن جدا کنید.

اهمیت استفاده از واترجت پر فشار در صنعت

هنگامی که شما از یک واتر جت پرفشار جهت شستشوی نما استفاده می‌کنید به این منظور است که آب را برروی سطح با فشار بسیار زیاد اسپری می‌کنید. فشار زیاد واترجت در شستشوی نما باعث می‌شود آب با فشار مواد یا آلاینده‌هایی را که به سطح چسبیده پاک کند. در حقیقت پاک‌کنندگی واتر جت به شدت بالا، سریع و متفاوت است. احتمالاً بارها در کوچه پس کوچه‌های شهر با نماهای بسیار کثیف روبرو شده‌اید. برروی برخی از این دیوارها آدامس چسبانده‌اند که نمای ساختمان را به شدت زشت کرده، جهت شستشوی نما در چنین شرایطی واترجت به شما کمک خواهد کرد. در صورت نبود این دستگاه شما برای شستشوی نما که با این ضایعات کثیف شده‌اند مجبور هستید ساعت‌ها وقت بگذارید و از مقدار زیادی آب استفاده کنید. از این رو واترجت‌ها در صنعت بسیار مقرون به صرفه هستند. این دستگاه را در بسیار از کشورها دوستدار طبیعت می‌نامند، چرا که آن‌ها کربن کمی از خود تولید می‌کنند.

از این دستگاه برای شستشوی نما ساختمان‌ها نوساز نیز استفاده می‌شود. شاید از خود بپرسید، این ساختمان‌ها که نوساز هستند و نیازی به شستشوی نما ندارند؟ یکی از کاربردهای دیگر واترجت در صنعت شستن نما بعد از ساخت و ساز است. تصور کنید هنگام ساخت و ساز موادی ناخواسته برروی دیوارها ریخته باشد. در این صورت برای شستشوی نما و پاک کردن این مواد می‌توانید به راحتی از واترجت‌ها بهره ببرید. همچنین در پروژه‌هایی که دفعات زیادی نیاز به ساییدن سطوح وجود دارد می‌توانید از واترجت استفاده کنید. چرا که این روش به نسبت سایر روش‌ها کم هزینه‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

نکات استفاده از واترجت

خوب با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد با مزیت‌های بی‌شمار و کارایی واترجت‌ها به خوبی آشنا شدید اما آیا همیشه استفاده از این دستگاه دارای مزیت است؟ در برخی شرایط ممکن است واترجت اثری مخرب داشته باشد. هنگامی که افراد بدون آگاهی از نحوه کار با واترجت شروع به شستشوی نما بکنند ممکن است این دستگاه به سطح آسیب بزند و آن را خراب کند. در نتیجه سطح آسیب دیده از ساختمان فرسوده‌تر خواهد شد و در برخی شرایط ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. یکی از اشتباهات رایجی افراد در شستشوی نما با واترجت پرفشار انجام می‌دهد، استفاده از مواد تمیزکننده است. این مواد به نمای ساختمان آسیب می‌رسانند. پس فراموش نکنید که اگر از واترجت به درستی استفاده نکنید، چه در صنعت و چه در شستشوی نمای ساختمان می‌تواند آسیب برساند. اما اگر با نحوه کار با آن به خوبی آشنا باشید می‌توانید بیشترین بهره را از آن ببرید. چرا که این دستگاه مزیت‌هایش بسیار زیاد بوده و مقرون به صرفه است.

جمع‌بندی

همانگونه که در این مقاله بیان کردیم، شستشوی نما بسیار حائز اهمیت است. چرا که برروی روحیه افراد حاضر در ساختمان تاثیرگذار است. یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید از آن جهت نماشویی استفاده کنید، واترجت‌های پرفشار هستند. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با مزیت این دستگاه و نکات مهمی که باید درباره آن بدانید آَشنا کنیم.

0

نماشویی و شستشوی نما

شستشوی نما یکی از اقدامات دوره‌ای و ضروری برای محافظت از ساختمان است. این عملیات دارای ضرورت‌ها و فواید متعددی مانند زیبا شدن نما و جلوگیری از تخریب و افزایش طول عمر نما است. انجام این پروژه که معمولاً هر چند سال یک‌بار به آن نیاز است، معمولاً کاری هزینه‌بر است. در این مقاله، عوامل مؤثر بر هزینه شستشوی نما را موردبررسی قرار داده‌ایم. این عوامل در سه دسته روش شستشوی نما، تجهیزات موردنیاز برای شستشو و شرایط و مشخصات ساختمان دسته‌بندی‌شده‌اند. در پایان این مقاله می‌توانید، برآورد کیفی مناسبی از هزینه شستشوی نمای ساختمان خود داشته باشید. همچنین، با توجه به شرایط ساختمان و نیاز خود، بهترین روش و تجهیزات را برای این عملیات انتخاب کنید.

تأثیر روش شستشوی نما در هزینه آن

یکی از عوامل مؤثر در هزینه شستشوی نما روش انجام آن است. این عامل، ارتباط تنگاتنگی با شرایط ساختمان دارد که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت. شستشوی نما به سه روش زیر می‌تواند، انجام شود.

 • روش‌های بر پایه آب
 • با استفاده از مواد شیمیایی
 • استفاده از روش‌های سایشی

هزینه استفاده از این روش‌ها به ترتیب از بالا به پایین افزایش می‌یابد.

شستشوی نما با روش های بر پایه آب

برای بیشتر ساختمان‌ها با آلودگی معمولی، روش‌های برپایه آب کفایت می‌کند. خود این روش به سه دسته زیر تقسیم می‌شود.

شستشوی نما، تحت فشار آب

در این روش آب با فشار متوسط تا بسیار قوی (تا حدود 400 psi) از فاصله نزدیک روی نما گرفته می‌شود. برای انجام این کار به دستگاه‌های فشار باد و آب و واترجت نیاز است. معمولاً، همراه این روش از انواع برس یا شوینده‌های غیر یونی نیز استفاده می‌شود.

شستشوی نما با استفاده از خیساندن

از این روش معمولاً برای ساختمان‌های تاریخی یا با بافت فرسوده استفاده می‌شود. در شستشوی نما به روش خیساندن به مدت چند روز نما را در معرض شستشو با فشار آب ملایم قرار می‌دهند.

شستشوی نما با بخارآب

از این روش به‌ندرت در شستشوی نما استفاده می‌شود و نسبت به دیگر روش‌های بر پایه آب هزینه بیشتری دارد. دلیل آن‌هم تجهیزات موردنیاز برای آن و حساسیت بالای کار است. در روش شستشو با بخارآب، آب داغ با فشار بالا روی نمای سنگی گرفته می‌شود. این روش در حذف گیاهان و گل‌ولای مؤثر واقع می‌شود.

شستشوی نما استفاده از مواد شیمیایی

برای پاک کردن رنگ، زنگ‌زدگی فلزات و به‌طورکلی آلودگی‌های سخت‌تر، استفاده از مواد شیمیایی ضروری است. به دلیل بالا رفتن هزینه مواد مصرفی و اضافه شدن برخی تجهیزات، هزینه این روش بیشتر از روش‌های شستشوی نما بر پایه آب است. مواد شیمیایی که در این روش به کار می‌روند، شامل دودسته زیر هستند.

اسیدی

این مواد برای شستشوی نمای و نماشویی ساختمان‌هایی که از آجر بدون لعاب، بتن و سنگ گرانیت ساخته‌شده‌اند، مناسب هستند.

قلیایی

از پاک‌کننده‌های قلیایی برای شستشوی نماهای ساخته‌شده از سنگ‌آهک، سنگ مرمر و گچ استفاده می‌شود. استفاده از این روش به این صورت است که مواد شوینده را روی سطح نما در ترکیب با آب اعمال کرده و برای مدتی اجازه می‌دهند که نما خیس بخورد. پس از حل شدن لکه‌ها و رنگ‌های روی نما در این محلول، آن را با فشار آب ملایم می‌شویند.

شستشوی نما با استفاده از روش سایشی

از این روش معمولاً فقط برای نماهای بسیار آلوده و یا دارای بخش‌های تخریب‌شده استفاده می‌کنند. در این روش، ذرات ریز ماسه را با فشار متوسط رو به بالا روی نما می‌گیرند که باعث می‌شود لایه‌ای از نما برداشته شود. این روش برای نمای شیشه‌ای مناسب نیست و ممکن است آن را دچار ترک کند. این روش به سندبلاست نیز معروف است و استفاده از آن می‌تواند نوعی زیرسازی برای روش‌های برپایه آب یا با استفاده از مواد شیمیایی باشد. شستشوی نما با این روش هزینه بیشتری نسبت به دو روش قبلی در بردارد.

تأثیر تجهیزات شستشوی نما در هزینه آن

شستشوی نما به هر روشی که باشد، نیاز به تجهیزات خاص خودش دارد. معمولاً این موقعیت مکانی و تعداد طبقات ساختمان است که تجهیزات موردنیاز برای آن را مشخص می‌کند. برای شستشوی نمای یک ساختمان یک طبقه، مانند یک ‌خانه ویلایی یا یک مغازه، به‌غیراز تجهیزات مربوط به شستشو، به تجهیزات دیگری نیاز نداریم. درواقع، مسئله تجهیزات در ساختمان‌های چندطبقه مطرح می‌شود. به‌طورکلی، شستشوی نما با استفاده از سه دسته تجهیزات زیر انجام می‌شود.

 • شستشوی نما با داربست
 • شستشوی نما با طناب و راپل
 • شستشوی نما با دستگاه بالابر

برای شستشوی نما در ساختمان‌های با ارتفاع متوسط، مانند دو یا حداکثر سه‌طبقه، استفاده از داربست کفایت می‌کند. هزینه استفاده از داربست در شستشوی نما، کمتر از دو مورد دیگر است. برای ساختمان‌های بلند و بسیار بلند از دو روش دیگر استفاده می‌شود. هزینه استفاده از این دو روش، بستگی زیادی به شرایط پروژه دارد. به‌کارگیری نیروهای متخصص شستشوی نما با استفاده از طناب، هزینه نسبتاً بالایی در بردارد. علاوه بر این، این روش زمان بیشتر هم می‌برد. استفاده از دستگاه بالابر نیز هزینه‌های خودش را در بردارد اما می‌تواند در سرعت فرآیند شستشوی نما مؤثر باشد. این دستگاه‌ها در انواع متنوعی وجود دارند. به‌کارگیری دستگاه‌های سنگین‌تر که ارتفاع بیشتری را پوشش می‌دهند هزینه پروژه را افزایش می­دهد.

تأثیر شرایط و ویژگی های ساختمان در هزینه شستشوی نما

منظور از شرایط ساختمان این است که نما تا چه میزان آلوده است. شستشوی نمای یک ساختمان در شهری با هوای پاک، مسلماً به وقت، مواد اولیه و انرژی کمتری نسبت به ساختمانی مشابه در تهران، نیاز دارد. مهم است که بدانیم، شستشوی نما قرار است که چه موادی را از نمای ساختمان پاک کند. بسیاری از نماها دیوارنویسی شده‌اند، رنگ روی آن‌ها ریخته یا بخش‌های فلزی آن‌ها زنگ‌زده است. هرکدام از این موارد بر هزینه شستشوی نما مؤثر است. مورد دیگر حساسیت‌های نمای ساختمان است. برخی از نماها باید با دقت و صرف وقت بیشتری شسته شوند. حتی شاید لازم باشد، برای بخش‌های مختلف نما از روش‌های مختلفی استفاده کنید که خود بر هزینه شستشوی نما می‌افزاید. ویژگی‌های ساختمان نیز در هزینه شستشوی نما مؤثر است. اولین ویژگی، تعداد طبقات است که مسلماً هرچه زیادتر شود، هزینه شستشوی نما نیز بالاتر خواهد رفت. عرض نما نیز و سختی پروژه در امکان نصب تجهیزات، عوامل تعیین‌کننده بعدی در هزینه شستشوی نما هستند. افزایش تعداد نیروی انسانی و دستگاه‌های موردنیاز برای پروژه هم هزینه شستشوی نما را بالاتر خواهد برد.

هزینه عملیات شستشوی نما در یک نگاه

شستشوی نما عملیاتی است که ساختمان‌ها هرچند سال یک‌بار به آن نیاز پیدا می‌کنند. همان‌طور که در این مقاله گفته شد، هزینه انجام این عملیات به سه عامل عمده بستگی دارد. اولین عامل، روش شستشوی نما است که خود به سه دسته برپایه آب، با استفاده از مواد شیمیایی و روش‌های سایشی تقسیم می‌شود. هزینه استفاده از هرکدام از این روش‌ها به ترتیب افزایش می‌یابد. عامل تأثیرگذار بعدی، یعنی تجهیزات موردنیاز برای شستشوی نما نیز خود به سه دسته داربست، طناب و راپل و ماشین بالابر تقسیم می‌شود. هرچه ارتفاع ساختمان بلندتر باشد، استفاده از تجهیزات راپل و ماشین بالابر ضرورت بیشتری می‌یابد. این دو روش هزینه بیشتری نسبت به استفاده از داربست دارند. آخرین عامل تأثیرگذار در هزینه شستشوی نما هم شرایط و ویژگی‌های ساختمان مانند شدت آلودگی ساختمان، موقعیت مکانی، تعداد طبقات و عرض نما است. با در نظر گرفتن هریک از سه عامل فوق برای ساختمان خود می‌توانید، برآوردی تقریبی از هزینه لازم برای شستشوی نما به دست بیاورید.

0

نمای سنگی را می‌توان در دسته برترین نماهای ساختمان قرار داد. نماهای سنگی برای سازنده گران تمام می‌شوند و ظاهری بسیار شیک و زیبا دارند. البته انواع مختلفی از نمای سنگی در بازار وجود دارد. برخی انواع نمای سنگی ارزان‌تر و برخی گران‌تر از مابقی نماهای سنگی هستند. نمای سنگی ظاهری صیقلی، زیبا و براق دارد. وقتی که نور خورشید به نمای سنگی می‌تابد، از دور درخشش ساختمان به چشم می‌رسد. درخشش ساختمان مهم‌ترین عنصر نمای سنگی به حساب می‌آید؛ اما همیشه هم نمای سنگی اینقدر زیبا، درخشنده و براق نیست. بلکه وقتی نمای سنگی کثیف شود، ظاهری کدر و بدشکل پیدا می‌کند. در این مواقع ساختمان به نماشویی احتیاج دارد. در اصل هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد، سریع‌تر به نماشویی احتیاج پیدا می‌کند. در ادامه شما را با نماشویی انواع نماهای سنگی بیشتر آشنا می‌کنیم.

چرا نمای سنگی به نماشویی نیاز دارد؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که سنگ نیاز به شستشو ندارد! این یک اشتباه بسیار بزرگ است که بسیاری از افراد به آن دچار می‌شوند. جالب اینجاست به‌خاطر آنکه نمای سنگی به‌تدریج و در مرور زمان آلوده و چرک می‌شود، کدر شدن آن آنطور که باید و شاید به چشم نمی‌آید. مخصوصاً وقتی که نمای سنگی تیره باشد، اکثر افراد کلاً شستشوی آن را فراموش می‌کنند. سنگ جزو مواد طبیعی است. برخلاف برخی انواع نما که در ساخت آن‌ها از مواد مصنوعی استفاده می‌کنند، سنگ یک ماده طبیعی است. به همین خاطر آلودگی را به خود می‌گیرد و در صورتی که پس از مدتی طولانی آلودگی را پاک نکنید، این چرک و کثیفی به بافت سنگ نفوذ می‌کند و دیگر سنگ همانند روز اول پاکیزه و زیبا نمی‌شود. نمای سنگی به ساختمان شکوه و جلال می‌دهد.

وقتی که از نمای سنگی در یک ساختمان استفاده کنند، ساختمان از ده‌ها متر دورتر با زرق و برق خود، خودنمایی می‌کند. این موضوع تا وقتی ادامه دارد که سنگ تمیز باشد و روی آن چرک و آلودگی ننشیند. با قرار گرفتن چرک و آلودگی روی سنگ، سطح سنگ به‌تدریج کدر می‌شود و درخشندگی اول خود را از دست می‌دهد. این موضوع مخصوصاً در شهرهای آلوده‌ای همانند تهران، مشهد یا اصفهان با شدت بیشتری اتفاق می‌افتد. برخی دیگر بر این باور هستند که باران می‌تواند سطح سنگ را شستشو دهد. در وهله اول باید بدانید که اکثر مواقع باران در شهرهای آلوده‌ای همانند تهران، باران اسیدی هستند. در درجه دوم باید بدانید وقتی که آلودگی روی سطح قرار داشته باشد، با بارش باران، اسیدی ضعیف به وجود می‌آید که باعث خوردگی سطح سنگ و ایجاد تخلخل داخل سنگ می‌شود. پس نمای سنگی به شستشو نیاز دارد و نماشویی باید به روش اصولی انجام شود تا به سنگ آسیب نرسد.

نماشویی سنگ چطور انجام می‌شود؟

سنگ یک نوع نمای بسیار حساس است. به همین خاطر نماشویی سنگ را باید با دقت بسیاری انجام دهند. معمولاً انواع دوده، بخار گازوئیل و بنزین، رنگ یا لکه‌های چربی روی نمای سنگی دید می‌شود. پیمانکاری که وظیفه شستشوی نمای سنگی را به عهده دارد، باید ابتدا سطح سنگ را بررسی نماید و متوجه شود که برای شستشو به چه موادی نیاز دارد. سپس بر اساس نوع سنگ نما، بهترین ماده شوینده را انتخاب کند. توجه داشته باشید که برخی انواع سنگ بسیار حساس هستند و امکان دارد در تماس با انواع شوینده واکنش دهند. پس باید از مواد شوینده‌ای در نماشویی استفاده شود که هم مواد چربی و کثیفی را حل کنند و هم به بافت سنگ آسیب وارد نکنند. روش‌های مختلفی برای شستشوی نما وجود دارد. برخی هنوز هم همانند گذشته از روش داربست استفاده می‌کنند. روش داربست روشی قدیمی، زمان‌بر و هزینه‌بر است. در حقیقت کارفرما باید هزینه‌ای جداگانه را بابت داربست به اکیپت مخصوص وصل کردن داربست بپردازد. باز و بست داربست نیز بسیار زمان‌بر است و باعث می‌شود کار شستشوی نما به تعویق بیافتد. این در حالی است که روش راپل روشی جدید است که نیروی نظافت می‌تواند از بالا پشتبام با طناب به پایین آویزان شود. این روش همانند روش صخره‌نوردی است. در این روش فرد تسلط کافی بر نما دارد و می‌تواند به جاهای مختلف آن دسترسی پیدا کند. البته معمولاً از دو یا سه نیروی متخصص به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کنند تا نماشویی با سرعت و دقت بیشتری انجام شود. ابتدا در صورتی که لکه رنگ یا لکه‌های چسبنده روی نما وجود داشته باشد، آن را با کاردک جدا می‌کنند. سپس با کمک مواد شوینده، نما را شستشو می‌دهند. در نهایت با کمک دستگاه واترجت، نما را آبکشی می‌کنند. در صورتی که نما خیلی کثیف باشد، شستشو و آبکشی دو بار انجام می‌شود. در غیر این صورت یک بار شستشو کافی خواهد بود. توجه داشته باشید که بهتر است در شهرهای آلوده، حداقل سالی یک الی دو بار نماشویی انجام شود. هرچه قدر شستشوی نما را به تعویق بیاندازید، چرک و کثیفی به بافت سنگ نفوذ می‌کند و دیگر مثل روز اول درخشنده و براق نخواهد بود.

0

نماشویی و شستشوی نما

آلودگی شهر ها تنها معضلی برای انسان ها و اختلال در تنفس درست آن ها نیست بلکه ساختمان ها نیز در معرض این آلودگی قرار دارند و آلودگی آن ها نیز تبدیل به یک معضل بزرگ شده است. کثیفی نمای ساختمان ها جلوه شهر را بسیار زشت و زننده می کند. کثیفی نما علاوه بر زشت شدن چهره شهر، برای خود ساختمان و ساکنین آن نیز جلوه خوبی ندارد. میزان آلودگی نمای ساختمان ها در شهر های بزرگ چند برابر بیشتر است چرا که معمولا تعداد وسایل نقلیه موتوری، کارخانه ها، کارگاه ها و مراکز صنعتی در این شهر ها بیشتر است و در نتیجه ساختمان های شهر بیشتر در معرض آلودگی هستند. نماشویی و شستشوی نما یکی از خدمات مورد نیاز در شهر های بزرگ و کوچک است. با کمک مجموعه ها و شرکت هایی که خدمات ساختمانی از قبیل نماشویی ارائه می دهند، می توانید کثیفی و آلودگی را از نمای ساختمان خود پاک کنید. برای انجام نماشویی ساختمان بهتر است که از تیم های حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک بگیرید چرا که کار شستشوی نما کار ساده ای نیست و نیازمند تخصص و تبحر در زمینه نماشویی است. در ادامه به بررسی روش های شستشوی نما و متریال مورد نیاز برای شستشوی نما می پردازیم.

روش های دسترسی به نما برای نماشویی

روش های مختلفی برای دسترسی به نما برای انجام عملیات شستشوی نما و نماشویی وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم تا به خوبی با آن ها آشنا شوید.

دسترسی با داربست

یکی از روش هایی که از طریق آن می توان به نما برای نماشویی دسترسی پیدا کرد، استفاده از داربست است اما محدودیت هایی برای استفاده از داربست وجود دارد. داربست برای ساختمان هایی که تعداد طبقات آن زیاد نباشد، قابل استفاده است و معمولا هزینه نصب داربست بیشتر از روش های دیگر است. از دیگر معایب داربست زمان بر بودن مراحل نصب آن است. البته باید به این موضوع توجه کرد که در برخی از ساختمان ها هیچ راهی به جز استفاده و نصب داربست نیست و قابلیت اجرای روش های دسترسی دیگر بر روی آن ساختمان وجود ندارد.

دسترسی با بالابر

یکی از روش های بسیار امن برای نماشویی استفاده از بالابر است. در این روش از یک بالابر برای بالا بردن فرد جهت شستشوی نما استفاده می شود. در ساختمان هایی که دسترسی با طناب و داربست امکان پذیر نباشد از روش دسترسی با بالابر برای نماشویی استفاده می شود. البته این روش نیز مانند داربست هزینه نسبتا بالایی دارد.

دسترسی با طناب و راپل

یکی از بهترین روش ها برای دسترسی به نمای ساختمان جهت انجام عملیات نماشویی استفاده از راپل و طناب است. انجام این کار مستلزم بهره گیری از نیروی متخصص و کار بلد است تا پروژه بدون نگرانی انجام شود. کار نماشویی با طناب یک کار کاملا تخصصی و نیازمند فرد آموزش دیده، مهارت و ابزار مناسب است.

انواع نما برای نماشویی

نمای سنگی

نمای سنگی انواع گوناگونی دارد. برای مثال برخی نما های سنگی از نوع سنگ های صیقلی هستند و برخی دیگر از نوع سنگ های تیشه ای هستند. بنابراین روش شستشوی هر کدام از این سنگ ها متفاوت است. سنگ یکی از انواع نماست که بسیار آلودگی را به خود جذب می کند. معمولا برای شستشوی نمای سنگی از واترجت و مواد مخصوص استفاده می شود.

نمای کامپوزیتی

از دیگر انواع جنس نما می توان به کامپوزیت اشاره کرد. متاسفانه نماهای کامپوزیتی به شدت در برابر آلودگی مقاومت پایینی دارند و خیلی زود کثیف می شوند. برای نماشویی نمای کامپوزیتی اگر آلودگی زیادی نداشته باشد از واترجت خالی استفاده می شود ولی اگر درصد آلودگی بالا باشد، شستشو در چند مرحله با استفاده از واتر جت و مواد مخصوص انجام می شود.

نمای شیشه ای

یکی از انواع جنس نما که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، شیشه است. شیشه نیز مانند متریال دیگر آلودگی و چربی را به خود جذب می کند و کثیفی و آلودگی آن بسیار زننده است و نمای ساختمان را زشت می کند. روش شستشوی نمای شیشه ای استفاده از واترجت یعنی آب خالی به همراه یک مرحله استفاده از تی و ابر و مواد شوینده برای نماشویی است.

نمای اچ پی ال

از جدید ترین متریال در ساخت نمای ساختمان ها می توان به اچ پی ال اشاره نمود. اچ پی ال در واقع لمینت فشار بالا است که در دسته لمینت ها قرار می گیرد. بر روی پنل اچ پی ال لایه ی محافظی قرار دارد که نما را در مقابل آلودگی محافظت می کند ولی با این وجود این نوع نما هم به نماشویی نیاز پیدا می کند و بعد از کثیفی نما حتما باید شسته شود.

نمای ترموود

ترموود نیز ماده ای است که به تازگی برای نما مورد استفاده قرار می گیرد. ترموود نوعی چوب است که در با استفاده ازحرارت مقاوم شده است و در برابر رطوبت و گرما یا سرما مقاومت بالایی دارد. با این حال بهتر است نکاتی را درمورد شستشوی نما از جنس ترموود رعایت کنید. اگرچه که ترموود نوعی چوب مقاوم به رطوبت است اما بهتر است کمتر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرد، در نتیجه شستشوی آن در فصل تابستان که نما سریع تر خشک می شود بهتر از نماشویی در فصل های دیگر است. اگر در فصل های دیگر اقدام به شستشوی ترموود کردید از نور یو وی برای خشک شدن آن کمک بگیرید.

دستگاه ها و مواد نماشویی

واتر جت

واتر جت یک دستگاه مکانیکی است که آب را با فشار خیلی زیاد به نما تزریق می کند و معمولا برای شستشوی همه نما ها قابل استفاده است. نماشویی با واترجت بسیار آسان است و نما را بسیار تمیز می کند.

واترسندبلاست

واتر سندبلاست در واقع همان واترجت است که در آن شن های ریزی برای نماشویی نما های سنگی مثل سنگ تیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

دیسکلر

یک ماده شیمیایی و نوعی اسید بر پایه آب است که برای شستشوی برخی از نماها که چربی و آلودگی از روی آن ها پاک نمی شود مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیس

سیلیس همان شن و ماسه هایی است که برای شستشوی نما مورد استفاده قرار می گیرد و از طریق دستگاه واتر سندبلاست قابلیت استفاده برای نماشویی را دارد.

نماشویی ساختمان در یک نگاه

به خاطر وجود آلودگی در شهر ها، به مرور زمان همه نما ها دچار آلودگی و کثیفی می شوند که باید آن را شست. شرکت ها و تیم هایی هستند که خدمات نماشویی را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ارائه می دهند و با امکانات و تیم متخصص، نمای ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن تمیز می کنند. پس اگر نمای ساختمان شما نیاز به نماشویی دارد اصلا نگران نباشید، چرا که مجموعه کارویس برای انجام نماشویی کاملا تخصصی در کنار شما حضور دارد. کافیست با مجموعه کارویس تماس بگیرید و کار نماشویی خود را به کارویس بسپارید.

0

نماشویی و شستشوی نما

همانطور که می دانید رشد و پیشرفت صنعت و جوامع بشری علاوه بر خدماتی که به بشریت ارائه می کند، مضراتی نیز به همراه دارد. یکی از این معایب آلوده شدن شهر ها و مناطق مسکونی و غیر مسکونی است. آلودگی هوا و ذرات گرد وغبار موجود در هوا بر نمای ساختمان ها می نشیند و آن ها را کثیف و آلوده می کند. کثیف بودن نمای ساختمان جلوه خوبی برای ساختمان و شهر نخواهد داشت و تنها نماشویی ساختمان هست که می تواند ساختمان و شهر را از این معضل برهاند. عملیات شستشوی نما با روش های مختلفی انجام می شود که یکی از بهترین روش ها برای نماشویی، استفاده از طناب یا راپل است. در ادامه به بررسی این روش برای شستشوی نما می پردازیم.

وسایل مورد نیاز نماشویی با طناب

برای شستشوی نما بوسیله طناب یا راپل به تجهیزات و وسایل مخصوص به این کار نیاز است تا هم کار به درستی انجام شود و هم ایمنی کار به صورت کامل رعایت شود. وسایل مورد نیاز برای آغاز پروژه نماشویی با طناب به کمک تجهیزات و وسایلی مثل بست ها، طناب، سگک و تسمه انجام می شود. قبل از شروع کار حتما سلامت همه تجهیزات و وسایل را چک کنید تا خرابی یکی از وسایل سبب ایجاد خطر، دیر شروع شدن کار و به تعویق افتادن پروژه نشود.

اهمیت نیروی آموزش دیده در نماشویی با طناب

کار شستشوی نما به خودی خود یک کار تخصصی و مستلزم دانش و تبحر است. حالا اگر کار نماشویی به وسیله طناب یا راپل انجام شود به خاطر ریسک بالای کار حتما باید توسط افرادی انجام شود که برای این کار آموزش دیده اند. نیرو های خدمات نماشویی با طناب قبل از شروع کار در مراکز تخصصی و معتبر که کار در ارتفاع را آموزش می دهند، دوره می بینند و پس از تمرین های زیاد برای کار در ارتفاع جهت نماشویی و یا نقاشی نما آماده می شوند.

نکات ایمنی در نماشویی با طناب

 • تمامی کارکنان و نیرو هایی که عملیات کار در ارتفاع را برای نماشویی، پیچ یا رولپلاک و نقاشی نما را انجام می دهند باید آموزش دیده و دارای سلامت جسمی و روحی باشند.
 • در هنگام نماشویی و کار در ارتفاع باید به مسیر خطوط سیم برق، کابل ها، دکل ها و جعبه برق فشار قوی دقت کنند تا مبادا خطری جانشان را تهدید کند.
 • انجام پروژه های نماشویی و به طور عام پروژه کار با طناب در ارتفاع باید در شرایط جوی مطلوب انجام شود و در زمان هایی که باران، طوفان، رگبار، رعد و برق، صاعقه و باد های شدید وجود دارند کار در ارتفاع انجام نشود.
 • تمامی نیرو های خدمات کار درارتفاع و نماشویی باید دارای قدرت دید کامل و به اصطلاح نمره چشم 10 از 10باشند.
 • پروژه ها باید در زمانی انجام شود که نور کافی وجود دارد. پروژه های کار درارتفاع به هیچ عنوان نباید در شب انجام شود، چرا که این کار نیازمند نور و روشنایی است.

جنس طناب در نماشویی

طناب هایی که برای کار در ارتفاع استفاده می شوند به دو دسته طناب های ایستا یا غیر قابل کشش و طناب های پویا یا قابل کشش تقسیم می شوند. طناب های کار در ارتفاع و نماشویی به نوعی طراحی شده اند که قابلیت تحمل وزن انسان و وسایل همراه با او را داشته باشند. علاوه براینکه باید طناب را از فروشگاه های معتبر و مطمئن خریداری کرد، نکاتی را هم پس از خرید طناب باید رعایت نمود تا طناب دچار خرابی و پوسیدگی نشود. طناب را در معرض حرارت و نور شدید خورشید قرار ندهید و برای شستشوی آن از آب خالی یا مواد مخصوص شستشوی طناب استفاده کنید. شستن طناب با مواد اسیدی به بافت طناب آسیب می رساند. برای خشک شدن، طناب را در سایه قرار دهید تا نور خورشید آن را پوسیده نکند. طناب ها نباید با قسمت های تیز ساختمان یا سنگ های تیز اصطکاک داشته باشند. همیشه قبل از استفاده از طناب آن را با چشم و دست ببینید و لمس کنید تا تغییر شکلی نداده باشد.

نماشویی انواع نما با طناب

روش دسترسی با طناب یکی از روش های پر استفاده در شستشوی نما و قابل اجرا بر روی اغلب ساختمان ها با ارتفاع های مختلف است. برای شستشوی نما با طناب جنس نما اهمیت چندانی ندارد و اگر شرایط استفاده از طناب برای نماشویی ساختمان وجود داشته باشد مهم نیست که نمای ساختمان از جنس شیشه یا سنگ باشد. بنابراین ساختمان شما با هر جنسی از نما قابلیت شستشو و نماشویی را دارد.

بیمه مسئولیت مدنی نماشویی با طناب

با توجه به این موضوع که کار شستشوی نما با طناب کار راحت و به دور از خطری نیست، بهتر است که برای پیشگیری از خطرات احتمالی تمامی نیرو های کار در ارتفاع را بیمه کرد تا در صورت بروز خطر در مواقع استثنا بیمه مسئولیت مدنی، مسئولیت حوادث را بر عهده می گیرد و در صورت بروز خطر در زمان نماشویی کارفرما متحمل خسارتی نمی شود.

شستشوی نما با طناب در یک نگاه

در این مقاله اطلاعاتی درمورد نماشویی به وسیله طناب یا راپل ارائه شد. رعایت نکات ایمنی و داشتن تخصص برای انجام کار در ارتفاع از ملزومات اصلی هستند. نیروی آموزش دیده باید با استفاده از تجهیزات سالم و اصولی و مهارت لازم کار نماشویی را انجام دهد. حتما برای انجام پروژه های نماشویی خود از مجموعه ها و تیم های متخصص و دارای سابقه طولانی کمک بگیرید. مجموعه خدمات ساختمانی آنلاین کارویس در زمینه نماشویی و شستشوی نمای ساختمان نیز خدمات ارائه می دهد و می تواند انتخاب مناسبی برای انجام پروژه شما باشد.

0

نماشویی و شستشوی نما

بخشی از زیبایی شهر و زیبایی ساختمان های آن در گرو تمیز بودن نمای ساختمان ها است. راه های زیادی برای نماشویی ساختمان ها وجود دارد که به کمک آن ها می توان زیبایی نما را بیشتر کرد و حس خوبی به بیننده ها القا نمود. برای انجام کار نماشویی با روش ها و ابزار گوناگون تیم ها و شرکت هایی تشکیل و تاسیس شدند که با تخصص خود در این زمینه نیاز شما را مرتفع می کنند. در ادامه به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم.

روش های نماشویی با ابزار و مواد مخصوص

انتخاب نوع روش و ابزار های مناسب برای نماشویی کاملا به نوع جنس نمای ساختمان و اندازه آن ربط دارد. با توجه به جنس نما مواد مخصوص شستشو انتخاب می شود و بر اساس ارتفاع و نوع دسترسی روش های شستشوی نما انتخاب می شود.

شستشوی نما با واتر جت

واترجت یک دستگاه برای نماشویی است که آب را با فشار زیاد به نما تزریق می کند و قابل استفاده برای انواع نما مثل سنگی، کنیتکس، شیشه ای و غیره است. واترجت یکی از ابزار های بسیار مورد استفاده در خدمات نماشویی ساختمان است که دارای انواع تک فاز، سه فاز و بنزنی است تا محدودیتی برای نماشویی وجود نداشته باشد.

نماشویی با واترسندبلاست

یکی از روش های نسبتا جدید در حوزه شستشوی نما استفاده از واترسندبلاست است. در مواقعی که واترجت توانایی نماشویی را ندارد و آلودگی به عمق برخی از نماها نفوذ کرده است از واترسندبلاست استفاده می شود. در واترسندبلاست ماسه بادی یا همان سیلیس با آب فشار قوی ترکیب می شود و پس از تزریق به نما آلودگی ها و چربی های عمیق را از بین می برد. این روش برای نماشویی نماهای سنگی، آجری و سیمانی کاربرد دارد. انجام کار شستشوی نما با واترسندبلاست نیازمند تخصص بالا در این زمینه است که شرکت های نماشویی این گونه خدمات را ارائه می دهند.

شستشوی نما با دیسکلر

در نما هایی که برای شستشوی آن ها نمی توان از واترجت و واتر سندبلاست استفاده کرد، یک روش دیگر وجود دارد که بدون آسیب رساندن به نما آلودگی های عمقی را از روی نما پاک می کند. این روش با استفاده از اسید رقیق شده ای به نام دیسکلر انجام می شود. دیسکلر خاصیت بالایی در شستن جرم ها و چربی ها دارد و هیچ آسیبی به نما نمی رساند. برای استفاده از این ماده مقدار مناسبی از آن به آب اضافه می شود و نما را به خوبی تمیز می کند. برای استفاده از هر یک از روش های ذکر شده از تیم متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا با سرعت و دقت بالا نمای ساختمانتان تمیز و پاکیزه شود.

روش نماشویی با ابزار دسترسی به نما

بر اساس نوع دسترسی به ساختمان برای شستشوی نما نیز روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم. با توجه به توضیحات زیر روش دسترسی شستشوی نمای خود را حدس بزنید.

نماشویی با استفاده از بالابر و کلایمر

یکی از روش های شستشوی نما که از ایمنی نسبتا خوبی برخوردار است روش نماشویی با استفاده از بالابر است که در این روش فرد بر روی بالابر قرار می گیرد و با ابزار مخصوص نما را تمیز می کند که البته ممکن است محدودیت هایی نیز برای این روش وجود داشته باشد. استفاده از بالابر های صنعتی کم هزینه بر و گرانقیمت است برای همین معمولا از این روش در مواقعی که راهی جز استفاده از بالابر نیست، استفاده می شود.

نماشویی با استفاده از طناب و راپل

یکی از روش های نسبتا کم هزینه و بدون دغدغه حمل وسایل سنگین یا جاگیر روش نماشویی با استفاده از طناب و راپل است. این روش یکی از روش های پرطرفدار و پر استفاده در شستشوی نمای ساختمان ها است که با محدودیت های کمتری نسبت به روش های دیگر مواجه است. در این روش دسترسی و اشراف کامل به نمای ساختمان وجود دارد در نتیجه خیلی بهتر می توان نما را تمیز کرد.

نماشویی با استفاده از داربست

از دیگر روش های معمول برای انجام کار شستشوی نما استفاده از داربست است. داربست نیز یک روش نسبتا هزینه براست که به فضای بیشتری نیز نیاز دارد. در این روش جلوی نمای ساختمان با استفاده از میله های فلزی داربست بسته می شود و فرد با استفاده از مسیری که ساخته شده است جا به جا می شود و نما را تمیز می کند.

نماشویی با استفاده از تی با لوله های انتقال آب بلند

این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر استفاده می شود و بیشتر برای ساختمانهای یک طبقه یا نهایتا دو طبقه کاربرد دارد. ابزار شستشوی نما در این روش دارای دسته های بلندی هستند که فرد از روی زمین به نما دسترسی دارد و آن را تمیز می کند که در واقع این روش خیلی مورد پسند افراد برای نماشویی ساختمانشان نیست.

نماشویی با مجموعه کارویس

مجموعه کارویس سال هاست که در زمینه نماشویی و شستشوی نما خدمات ارائه می دهد و به همه روش های ذکر شده در این مقاله برای تمیز کردن نما تسلط کافی دارد. نیروی متخصص، تجربه، مدیریت قوی و حس مسئولیت پذیری بالا تیم کارویس را تبدیل به یک تیم خاص در زمینه نماشویی کرده است.

0

نماشویی و شستشوی نما

نمای هر ساختمان مانند پیراهنی بر تن ساختمان است و زیبایی و تمیزی نما ساختمان را زیباتر نشان می دهد. یکی از راه های زیبا نشان دادن نما انجام مستمر عملیات نماشویی برای ساختمان است. خوشبختانه شرکت ها و تیم هایی متعددی وجود دارند که خدماتی از این قبیل ارائه می دهند و عملیات شستشوی ساختمان را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. نماشویی ساختمان یک کار تخصصی است که نیازمند دانش و تبحر در این خصوص است. عوامل زیادی بر نحوه شستشوی نما و انتخاب روش شستشو وجود دارد که در ادامه به بررسی تاثیر انواع جنس نما بر نوع نماشویی می پردازیم.

جنس انواع نما

نمای ساختمان ها از جنس های مختلفی ساخته می شود که برای شستشوی هر یک از آن ها روش متفاوتی وجود دارد. در واقع نماشویی به روش اشتباه می تواند به نمای ساختمان آسیب برساند. برای همین موضوع است که حتما باید از متخصصان این حوزه کمک بخواهید تا بدون هیچ آسیبی نما شسته شود.

نماشویی نمای آجری

آجر یکی از متریال مورد استفاده از گذشته تا به امروز برای نمای ساختمان ها است. تنوع در انواع اجر سبب شده است که طراحی نما با این متریال همچنان محبوب باشد. نمای آجری نیز در معرض آلودگی قرار دارد و باید برای شستن آن از واترجت و مواد شوینده مخصوص استفاده نمود. اگر میزان آلودگی نما بالا باشد از واتر سندبلاست به جای واتر جت استفاده می شود.

نماشویی نمای کامپوزیتی

نمای کامپوزیتی به نمایی گفته می شود که از ورق های نازک آلومینیومی به نام کامپوزیت تهیه شده است. کامپوزیت دارای ویژگی های مثبت زیادی مثل وزن کم، تنوع، قابلیت نماشویی و مقاومت دربرابر حرارت و رطوبت است که این نما را تبدیل به نمای محبوب در بین ساختمان ساز ها کرده است. نمای کامپوزیتی نیز با واترجتیا واترجت و مواد مخصوص قابلیت شستشو دارد.

نماشویی نمای سیمانی

یکی دیگر از انواع نما، نمای سیمانی است. نمای سیمانی علاوه بر کم هزینه بودن با سرعت بالایی قابلیت اجرا بر روی نما را دارد. از دیگر مزیت های نمای سیمانی می توان به ضد حریق بودن ان اشاره کرد، نمای سیمانی مانع نشر و انتقال آتش در هنگام آتش سوزی می شود. از معایب نمای سیمانی هم می توان به ضعف در عایق صوتی و ترک خوردن ان اشاره نمود. شستشوی نمای سیمانی نیز بسیار اسان است و با واترجت یا واترسندبلاست نماشویی می شود.

نماشویی نمای سنگی

نمای سنگی به عنوان نمای لوکس درنظر گرفته می شود. قیمت سنگ برای ساخت نما نسبتا بالا است. انواع سنگ ها برای اجرا بر روی نما وجود دارند. یکی از معروف ترین نما هایی که با سنگ درست شده است، نمای رومی است که بسیار ترند شده است. سنگ های مورد استفاده در نمای رومی، گرانیت، تراورتن و مرمر است. نمای سنگی از مقاومت خوبی در برابر رطوبت، تغییرات آب و هوایی، گرد و غبار و نور خورشید برخوردار است. اما با این حال ممکن است که نما در تغییرات آب و هوایی دچار ترک و شکستگی شود. البته امکان استفاده از هر سنگی بر اساس ضوابط و قوانین شهرداری وجود ندارد. نماشویی نمای سنگی نیز با واتر جت و یا با استفاده از برخی مواد شوینده مثل دیسکلر انجام می شود.

نماشویی نمای شیشه ای

یکی از مورد استفاده ترین نما برای نمای آپارتمان ها و برج ها، نمای شیشه ای است. محبوبیت عمده این نما به خاطر نورگیر بودن آن است. نمای شیشه ای برای انواع ساختمان های مسکونی و تجاری مناسب است. شیشه های مورد استفاده در نما معمولا سکوریت یا رفلکس هستند. نماشویی نما های شیشه ای نیز بسیار راحت است و با یک مرحله واتر جت و یک مرحله تی و ابر و مواد شوینده کاملا تمیز می شود.

نماشویی نمای چوبی

نمای چوبی یک نمای بسیار زیبا و مدرن است. ترکیب چوب با دیگر متریال زیبایی خاصی به نما می دهد. از ویژگی های مثبت چوب برای نما می توان به مقاومت بالا، قابلیت تغییر شکل و طراحی، مقاومت در برابر صدا و صوت و تجدیدپذیر بودن اشاره کرد. برای نما بهتر است از چوب های فرآوری شده که مقاوم دربرابر آتش سوزی، نفوذ حشرات و رطوبت هستند، استفاده کرد. نماشویی نمای چوبی نیز باید ترجیحا در فصول گرم سال انجام شود.

نماشویی نمای اتیکس

نمای عایق دیگر از جنس اتیکس است. این نما از سه قسمت عایق تشکیل شده است. در ضمن می توان لایه آخر نمای اتیکس را از جنس چوب، آجر یا فلز انتخاب کرد. نماشویی نمای اتیکس بستگی به جنس لایه آخر به عنوان نمای اصلی ساختمان دارد.

نماشویی نمای سرامیکی

به دو روش خشک و تر می توان سرامیک را بر روی نما چسباند. برای شهر های شلوغ به خاطر بازتاب شدید نور توسط سرامیک این جنس نما پیشنهاد نمی شود. عایق، ضد حرق و مقاومت در برابر حرارت ویژگی های بارز سرامیک است. نماشویی این نوع نما نیز بسیار راحت است. سرامیک از تنوع بالایی برخوردار است و قیمت مناسبی دارد.

نماشویی نمای کنیتکس

کنیتکس یک نوع رنگ است که در آن الیافی مثل اکسید تیتان وجود دارد. کنیتکس ضد آب است برای همین قابلیت استفاده برای نما را دارد. کنیتکس نیز در نماشویی با آب و مواد مخصوص شسته می شود.

نماشویی با کارویس

انواع نماهای دیگر نیز وجود دارد که قابلیت شستشو و نماشویی را دارند که دراین مقاله درمورد آن ها توضیحی داده نشده است. برای شستشوی انواع نما با هر جنسی می توانید از تیم با تجربه و متخصص کارویس کمک بخواهید تا در کمترین زمان با بهترین کیفیت نمای شما شسته شود.

0

نماشویی و شستشوی نما

با توجه به رشد صنعت و آلوده شدن شهر های بزرگ و کلان شهر هایی مثل تهران و کرج، ساختمان ها نیز در معرض این آلودگی ها قرار گرفته اند. آلودگی ساختمان را تنها با نماشویی می توان از بین برد. بنابراین اگر ساختمانی که در ان سکونت دارید یا محل کار شماست، دچار آلودگی و کثیفی شد سریعا اقدام به شستن نمای آن کنید تا هم ساختمان و شهر جلوه بهتری پیدا کنند و هم احساس خوبی نسبت به ساختمان خود داشته باشید. راه ها و روش های زیادی برای نماشویی یک بنا وجود دارد اما مهمترین نکته پیدا کردن یک تیم یا شرکت معتبر است که در انجام نماشویی تبحر کافی داشته باشد. در شهر های بزرگی مثل تهران و کرج ممکن است شرکت های بزرگی در حال فعالیت در زمینه نماشویی و خدمات ساختمانی باشند ولی شاید نتوان به راحتی یکی از بهترین ها را پیدا کرد.

روش های نماشویی در تهران و کرج

فرقی نمی کند که شما در کدام شهر سکونت داشته باشید، روش های نماشویی برای همه ساختمان ها بسته به نوع ساختمان و جنس نما دارد. البته در موارد محدودی شهر محل سکونت بر نحوه شستشوی نما اثر گذار است. برای مثال در شهر های شمالی که بارندگی بیشتر از سایر شهر های ایران است شاید آلودگی نما بیشتر از نوع لکه های باران و برف باشد و یا در شهر هایی مثل تهران و کرج که آلودگی هوا بیشتر است مدت زمان و موادی که صرف شستشوی نما می شود، قطعا بیشتر است. ولی در حالت کلی روش های شستشو یا مواد مصرفی بر اساس جنس نما انتخاب می شود. در تهران و کرج نیز با توجه به نوع نما، میزان آلودگی و روش دسترسی می توان یکی از روش های نماشویی را انتخاب کرد.

ابزار های دسترسی نماشویی در تهران و کرج

در تهران و کرج نیز همانطور که در مطالب بالا ذکر شد می توان با دسترسی های مختلف نما را شست و انتخاب روش دسترسی بسته به محل قرارگیری ساختمان و میزان فضایی است که در اختیار تیم شستشوی نما قرار می دهد. روش های دسترسی نما به طور کلی به چند دسته زیر تقسیم می شوند:

 • نماشویی به روش دسترسی با طناب و راپل
 • نماشویی به روش دسترسی با داربست
 • نماشویی به روش دسترسی با بالابر و کلایمر
 • نماشویی به روش دستی با ابزار ساده

انتخاب شرکت نماشویی در تهران و کرج

همیشه پیدا کردن وشناسایی بهترین ها کار سختی است. در شهر های بزرگ مثل تهران و کرج نیز پیدا کردن یک شرکت نماشویی خوب شاید مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه نباشد ولی کار نسبتا سختی است. برای اینکه بتوانید یک شرکت خوب در زمینه نماشویی در تهران یا کرج پیدا کنید راه های زیادی وجود دارد. شما می توانید در سایت ها یا فضای مجازی به دنبال شرکت هایی باشید که مخاطبان یا نمونه کار های بیشتر داشته باشد. شاید تنها تعداد مخاطبان دلیل خوبی برای خوب بودن یک مجموعه نباشد اما در کنار عوامل دیگر شما را در انتخاب بهتر یاری می کند. پس تعداد نمونه کارها و حسن انجام کارها، تعداد مخاطبان و دنبال کنندگان در صفحات مجازی و میزان سابقه و تجربه تیم نماشویی دلایل خوبی برای انتخاب یک تیم نماشویی است.

هزینه نماشویی در تهران و کرج

از آن جایی که معمولا شرکت های خوب و قوی در پایتخت و یا شهر های بزرگ مشغول به کار هستند و این خوب بودن به خاطر تجربه بیشتر و انجام پروژه های بیشتر است، معمولا هزینه کار نماشویی توسط آن ها نیز بیشتر است. شرکت های موفق دارای تیم قوی، تجهیزات، تجربه و تخصص بالا هستند که بر روی قیمت و هزینه نماشویی نیز اثر دارد. البته باید گفت که شستشوی نما به عوامل متعددی بستگی دارد برای مثال نحوه دسترسی، میزان و نوع متریال به کار برده شده در شستشوی نما، متراژ ساختمان و تعداد نیرو های لازم برای انجام پروژه از این عوامل هستند. کیفیت انجام کار قطعا بر هزینه آن تاثیر می گذارد و شما نباید هرگز کیفیت را فدای هزینه کمتر کنید چرا که در هر کاری کیفیت حرف اول را می زند.

تیم نماشویی و شستشوی نمای کارویس

مجموعه کارویس سال های زیادی است که مشغول انجام پروژه های کوچک و بزرگ نماشویی و شستشوی نما در شهر های تهران و کرج است. سابقه خوب همکاری کارویس با شرکت ها، مجموعه ها و افراد سبب شده است که آن ها به مشتریان ثابت کارویس تبدیل شوند و همیشه کار شستشوی نما و نماشویی ساختمان خود را به کارویس بسپارند. شما نیز اگر قصد تمیز کردن نمای خود را دارید با کارویس تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین مشاوره برای نماشویی را دریافت کنید و پس از اعلام تایید از سوی شما و سپردن کار به کارویس نمای شما با تیم حرفه ای، متریال درجه یک و در کوتاه ترین زمان شسته می شود.

0

نماشویی و شستشوی نما

یکی از کار هایی که افراد برای بهتر به نظر رسیدن ساختمان خود و افزایش عمر مفید نمای ساختمان انجام می دهند، استفاده از خدمات نماشویی و شستشوی نمای ساختمان است. تفاوتی ندارد که بلندی ساختمان شما چقدر باشد. شرکت های خدمات نماشویی در هر ارتفاعی قادر به انجام کار نماشویی ساختمان شما هستند. در شهر های بزرگ برج های زیادی وجود دارد که به خاطر آلودگی هوا بسیار آلوده و کثیف می شوند که اصلا صورت خوشی ندارد. بنابراین باید یکی از این مجموعه ها را برای انجام فرآیند نماشویی ساختمان خود انتخاب کنید.

نماشویی برج ها با چه روشی انجام می شود؟

از آن جایی که ارتفاع برج ها بسیار زیاد است قطعا روش هایی مثل بالابر و یا داربست جوابگو نخواهد بود، بنابراین باید به سراغ روش دیگری برای نماشویی رفت. برای شستشوی نمای برج ها بهترین روش استفاده از طناب و راپل است که از طریق آن به راحتی می توان به همه قسمت های برج دسترسی پیدا کرد و مراحل نماشویی را انجام داد. داربست و بالابر برای شستشوی نمای برج دارای محدودیت هایی هستند ولی طناب روشی ایمن و کاربردی برای شستشوی نما است.

متریال مورد نیاز نماشویی برج

انتخاب نوع موادی که برای شستشوی نمای برج ها استفاده می شود نیز مانند دیگر ساختمان ها بستگی به جنس نما دارد. اما معمولا نمای برج ها از جنس سیمان یا شیشه است چرا که به خاطر ارتفاع بلند ساختمان امکان استفاده از سنگ یا متریال دیگر برای نما کمتر است. برای شستشوی نمای شیشه ای و سیمانی نیز در اولین مرحله واتر جت و شستشو با آب ساده ولی با فشار بالا است. اما گاهی نمای سیمانی بسیار آلوده است و آب خالی برای شستن آن کافی نیست. بنابراین از سیلیس برای نماشویی استفاده می شود. شستشوی نمای سیمانی کثیف با واتر سندبلاست انجام می شود. برای نمای شیشه ای هم یک مرحله واترجت و یک مرحله تی و ابر و مواد شوینده کافی است.

نماشویی کارویس

انواع روش های نماشویی و شستشوی نما به همراه تیم متخصص و حرفه ای کارویس انجام می شود. با انتخاب تیم کارویس نگرانی از بابت درست انجام نشدن پروژه نداشته باشید. مجموعه کارویس بهترین ها را برای کار نماشویی انتخاب کرده است تا بهترین خدمات را ارائه دهد. متریال مرغوب و با کیفیت، تیم نماشویی حرفه ای و آموزش دیده، عقد قرارداد کاملا رسمی، بیمه مدنی و توجه به پیش نیاز های شما از ویژگی های کارویس برای انجام پروژه های نماشویی و شستشوی نما است.

0

نماشویی و شستشوی نما

نمای ساختمان ها داری جنس و انواع متفاوتی است که گرانیت نیز در این دسته قرار می گیرد. گرانیت به عنوان متریالی پر استفاده برای نما، پوشش نمای اغلب ساختمان ها را در برگرفته است. گرانیت می تواند به تنهایی یا با متریال دیگه به صورت ترکیبی استفاده شود. یکی از معضلات استفاده از نمای گرانیتی سرعت بالای آن در کثیف شدن است. پس اولین راه حلی که برای حل این چالش به ذهن ساکنین ساختمان می افتد، نماشویی و شستشوی نما است. برای استفاده از خدمات نماشویی باید به دنبال یک مجموعه معتبر و با تجربه باشید. همکاری با تیم متخصص و متعهد سبب می شود کار به بهترین شکل و با تجربه مثبت به پایان برسد.

روش دسترسی نماشویی به نمای گرانیتی

روش دسترسی به ساختمان برای نماشویی و شستشوی نمای گرانیتی بستگی به ارتفاع ساختمان و محل قرار گیری آن دارد. البته در کل بهترین روش برای شستشوی نماهایی مثل شیشه و گرانیت که با واترجت شسته می شوند، روش دسترسی با طناب و راپل است. معمولا ساختمان ها با هر وضعیتی قابلیت کار با طناب را برای نماشویی دارند ولی ممکن است ساختمان هایی نیز وجود داشته باشند که به دلایل متفاوت نتوان از راپل و طناب برای شستشوی نما از ان ها استفاده نمود، که در این صورت به سراغ روش های دیگر برای نماشویی می رویم.

مواد و ابزار مورد نیاز نماشویی نمای گرانیتی

مهم ترین ابزار برای شستن نمای گرانیتی واترجت است که آب را با فشار بالا به سمت نما پرتاب می کند و آلودگی ها را از پوسته نما جدا می کند. اما باتوجه به آلوده تر بودن برخی شهر ها یا مناطق گاهی چربی و آلودگی سطح نمای گرانیتی بسیار زیاد است و با آب خالی رفع نمی شود که در این مورد مواد مخصوصی برای نماشویی مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه شستشوی نمای گرانیتی

برای هزینه و قیمت نماشویی باید از مجموعه یا تیم مورد نظر بخواهید که قبل از شروع کار قیمت حدودی را به شما اعلام کنند تا پس از اتمام پروژه دچار مشکل نشوید. هزینه نماشویی نمای گرانیتی نیز بستگی به ارتفاع، اندازه ساختمان، میزان الودگی سطح نما، روش دسترسی و جزییات کار دارد که با توجه به ان قیمت قبل از آغاز پروژه نماشویی و شستشوی نما اعلام می شود.

تیم نماشویی کارویس

اگر به دنبال یک تیم خوش قول، خوش برخورد، متخصص و قیمت مناسب می گردید، قطعا باید تیم کارویس را انتخاب کنید، چرا که اعضای این تیم علاوه بر حرفه ای بودن بسیار مسئولیت پذیر نیز هستند، که همین مورد کار کردن با تیم نماشویی کارویس را شیرین تر می کند.