امروز سه شنبه 07 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

نماشویی و شستشوی نما

نمای هر ساختمان مانند پیراهنی بر تن ساختمان است و زیبایی و تمیزی نما ساختمان را زیباتر نشان می دهد. یکی از راه های زیبا نشان دادن نما انجام مستمر عملیات نماشویی برای ساختمان است. خوشبختانه شرکت ها و تیم هایی متعددی وجود دارند که خدماتی از این قبیل ارائه می دهند و عملیات شستشوی ساختمان را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. نماشویی ساختمان یک کار تخصصی است که نیازمند دانش و تبحر در این خصوص است. عوامل زیادی بر نحوه شستشوی نما و انتخاب روش شستشو وجود دارد که در ادامه به بررسی تاثیر انواع جنس نما بر نوع نماشویی می پردازیم.

جنس انواع نما

نمای ساختمان ها از جنس های مختلفی ساخته می شود که برای شستشوی هر یک از آن ها روش متفاوتی وجود دارد. در واقع نماشویی به روش اشتباه می تواند به نمای ساختمان آسیب برساند. برای همین موضوع است که حتما باید از متخصصان این حوزه کمک بخواهید تا بدون هیچ آسیبی نما شسته شود.

نماشویی نمای آجری

آجر یکی از متریال مورد استفاده از گذشته تا به امروز برای نمای ساختمان ها است. تنوع در انواع اجر سبب شده است که طراحی نما با این متریال همچنان محبوب باشد. نمای آجری نیز در معرض آلودگی قرار دارد و باید برای شستن آن از واترجت و مواد شوینده مخصوص استفاده نمود. اگر میزان آلودگی نما بالا باشد از واتر سندبلاست به جای واتر جت استفاده می شود.

نماشویی نمای کامپوزیتی

نمای کامپوزیتی به نمایی گفته می شود که از ورق های نازک آلومینیومی به نام کامپوزیت تهیه شده است. کامپوزیت دارای ویژگی های مثبت زیادی مثل وزن کم، تنوع، قابلیت نماشویی و مقاومت دربرابر حرارت و رطوبت است که این نما را تبدیل به نمای محبوب در بین ساختمان ساز ها کرده است. نمای کامپوزیتی نیز با واترجتیا واترجت و مواد مخصوص قابلیت شستشو دارد.

نماشویی نمای سیمانی

یکی دیگر از انواع نما، نمای سیمانی است. نمای سیمانی علاوه بر کم هزینه بودن با سرعت بالایی قابلیت اجرا بر روی نما را دارد. از دیگر مزیت های نمای سیمانی می توان به ضد حریق بودن ان اشاره کرد، نمای سیمانی مانع نشر و انتقال آتش در هنگام آتش سوزی می شود. از معایب نمای سیمانی هم می توان به ضعف در عایق صوتی و ترک خوردن ان اشاره نمود. شستشوی نمای سیمانی نیز بسیار اسان است و با واترجت یا واترسندبلاست نماشویی می شود.

نماشویی نمای سنگی

نمای سنگی به عنوان نمای لوکس درنظر گرفته می شود. قیمت سنگ برای ساخت نما نسبتا بالا است. انواع سنگ ها برای اجرا بر روی نما وجود دارند. یکی از معروف ترین نما هایی که با سنگ درست شده است، نمای رومی است که بسیار ترند شده است. سنگ های مورد استفاده در نمای رومی، گرانیت، تراورتن و مرمر است. نمای سنگی از مقاومت خوبی در برابر رطوبت، تغییرات آب و هوایی، گرد و غبار و نور خورشید برخوردار است. اما با این حال ممکن است که نما در تغییرات آب و هوایی دچار ترک و شکستگی شود. البته امکان استفاده از هر سنگی بر اساس ضوابط و قوانین شهرداری وجود ندارد. نماشویی نمای سنگی نیز با واتر جت و یا با استفاده از برخی مواد شوینده مثل دیسکلر انجام می شود.

نماشویی نمای شیشه ای

یکی از مورد استفاده ترین نما برای نمای آپارتمان ها و برج ها، نمای شیشه ای است. محبوبیت عمده این نما به خاطر نورگیر بودن آن است. نمای شیشه ای برای انواع ساختمان های مسکونی و تجاری مناسب است. شیشه های مورد استفاده در نما معمولا سکوریت یا رفلکس هستند. نماشویی نما های شیشه ای نیز بسیار راحت است و با یک مرحله واتر جت و یک مرحله تی و ابر و مواد شوینده کاملا تمیز می شود.

نماشویی نمای چوبی

نمای چوبی یک نمای بسیار زیبا و مدرن است. ترکیب چوب با دیگر متریال زیبایی خاصی به نما می دهد. از ویژگی های مثبت چوب برای نما می توان به مقاومت بالا، قابلیت تغییر شکل و طراحی، مقاومت در برابر صدا و صوت و تجدیدپذیر بودن اشاره کرد. برای نما بهتر است از چوب های فرآوری شده که مقاوم دربرابر آتش سوزی، نفوذ حشرات و رطوبت هستند، استفاده کرد. نماشویی نمای چوبی نیز باید ترجیحا در فصول گرم سال انجام شود.

نماشویی نمای اتیکس

نمای عایق دیگر از جنس اتیکس است. این نما از سه قسمت عایق تشکیل شده است. در ضمن می توان لایه آخر نمای اتیکس را از جنس چوب، آجر یا فلز انتخاب کرد. نماشویی نمای اتیکس بستگی به جنس لایه آخر به عنوان نمای اصلی ساختمان دارد.

نماشویی نمای سرامیکی

به دو روش خشک و تر می توان سرامیک را بر روی نما چسباند. برای شهر های شلوغ به خاطر بازتاب شدید نور توسط سرامیک این جنس نما پیشنهاد نمی شود. عایق، ضد حرق و مقاومت در برابر حرارت ویژگی های بارز سرامیک است. نماشویی این نوع نما نیز بسیار راحت است. سرامیک از تنوع بالایی برخوردار است و قیمت مناسبی دارد.

نماشویی نمای کنیتکس

کنیتکس یک نوع رنگ است که در آن الیافی مثل اکسید تیتان وجود دارد. کنیتکس ضد آب است برای همین قابلیت استفاده برای نما را دارد. کنیتکس نیز در نماشویی با آب و مواد مخصوص شسته می شود.

نماشویی با کارویس

انواع نماهای دیگر نیز وجود دارد که قابلیت شستشو و نماشویی را دارند که دراین مقاله درمورد آن ها توضیحی داده نشده است. برای شستشوی انواع نما با هر جنسی می توانید از تیم با تجربه و متخصص کارویس کمک بخواهید تا در کمترین زمان با بهترین کیفیت نمای شما شسته شود.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه