امروز سه شنبه 07 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

نماشویی و شستشوی نما

بخشی از زیبایی شهر و زیبایی ساختمان های آن در گرو تمیز بودن نمای ساختمان ها است. راه های زیادی برای نماشویی ساختمان ها وجود دارد که به کمک آن ها می توان زیبایی نما را بیشتر کرد و حس خوبی به بیننده ها القا نمود. برای انجام کار نماشویی با روش ها و ابزار گوناگون تیم ها و شرکت هایی تشکیل و تاسیس شدند که با تخصص خود در این زمینه نیاز شما را مرتفع می کنند. در ادامه به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم.

روش های نماشویی با ابزار و مواد مخصوص

انتخاب نوع روش و ابزار های مناسب برای نماشویی کاملا به نوع جنس نمای ساختمان و اندازه آن ربط دارد. با توجه به جنس نما مواد مخصوص شستشو انتخاب می شود و بر اساس ارتفاع و نوع دسترسی روش های شستشوی نما انتخاب می شود.

شستشوی نما با واتر جت

واترجت یک دستگاه برای نماشویی است که آب را با فشار زیاد به نما تزریق می کند و قابل استفاده برای انواع نما مثل سنگی، کنیتکس، شیشه ای و غیره است. واترجت یکی از ابزار های بسیار مورد استفاده در خدمات نماشویی ساختمان است که دارای انواع تک فاز، سه فاز و بنزنی است تا محدودیتی برای نماشویی وجود نداشته باشد.

نماشویی با واترسندبلاست

یکی از روش های نسبتا جدید در حوزه شستشوی نما استفاده از واترسندبلاست است. در مواقعی که واترجت توانایی نماشویی را ندارد و آلودگی به عمق برخی از نماها نفوذ کرده است از واترسندبلاست استفاده می شود. در واترسندبلاست ماسه بادی یا همان سیلیس با آب فشار قوی ترکیب می شود و پس از تزریق به نما آلودگی ها و چربی های عمیق را از بین می برد. این روش برای نماشویی نماهای سنگی، آجری و سیمانی کاربرد دارد. انجام کار شستشوی نما با واترسندبلاست نیازمند تخصص بالا در این زمینه است که شرکت های نماشویی این گونه خدمات را ارائه می دهند.

شستشوی نما با دیسکلر

در نما هایی که برای شستشوی آن ها نمی توان از واترجت و واتر سندبلاست استفاده کرد، یک روش دیگر وجود دارد که بدون آسیب رساندن به نما آلودگی های عمقی را از روی نما پاک می کند. این روش با استفاده از اسید رقیق شده ای به نام دیسکلر انجام می شود. دیسکلر خاصیت بالایی در شستن جرم ها و چربی ها دارد و هیچ آسیبی به نما نمی رساند. برای استفاده از این ماده مقدار مناسبی از آن به آب اضافه می شود و نما را به خوبی تمیز می کند. برای استفاده از هر یک از روش های ذکر شده از تیم متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا با سرعت و دقت بالا نمای ساختمانتان تمیز و پاکیزه شود.

روش نماشویی با ابزار دسترسی به نما

بر اساس نوع دسترسی به ساختمان برای شستشوی نما نیز روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم. با توجه به توضیحات زیر روش دسترسی شستشوی نمای خود را حدس بزنید.

نماشویی با استفاده از بالابر و کلایمر

یکی از روش های شستشوی نما که از ایمنی نسبتا خوبی برخوردار است روش نماشویی با استفاده از بالابر است که در این روش فرد بر روی بالابر قرار می گیرد و با ابزار مخصوص نما را تمیز می کند که البته ممکن است محدودیت هایی نیز برای این روش وجود داشته باشد. استفاده از بالابر های صنعتی کم هزینه بر و گرانقیمت است برای همین معمولا از این روش در مواقعی که راهی جز استفاده از بالابر نیست، استفاده می شود.

نماشویی با استفاده از طناب و راپل

یکی از روش های نسبتا کم هزینه و بدون دغدغه حمل وسایل سنگین یا جاگیر روش نماشویی با استفاده از طناب و راپل است. این روش یکی از روش های پرطرفدار و پر استفاده در شستشوی نمای ساختمان ها است که با محدودیت های کمتری نسبت به روش های دیگر مواجه است. در این روش دسترسی و اشراف کامل به نمای ساختمان وجود دارد در نتیجه خیلی بهتر می توان نما را تمیز کرد.

نماشویی با استفاده از داربست

از دیگر روش های معمول برای انجام کار شستشوی نما استفاده از داربست است. داربست نیز یک روش نسبتا هزینه براست که به فضای بیشتری نیز نیاز دارد. در این روش جلوی نمای ساختمان با استفاده از میله های فلزی داربست بسته می شود و فرد با استفاده از مسیری که ساخته شده است جا به جا می شود و نما را تمیز می کند.

نماشویی با استفاده از تی با لوله های انتقال آب بلند

این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر استفاده می شود و بیشتر برای ساختمانهای یک طبقه یا نهایتا دو طبقه کاربرد دارد. ابزار شستشوی نما در این روش دارای دسته های بلندی هستند که فرد از روی زمین به نما دسترسی دارد و آن را تمیز می کند که در واقع این روش خیلی مورد پسند افراد برای نماشویی ساختمانشان نیست.

نماشویی با مجموعه کارویس

مجموعه کارویس سال هاست که در زمینه نماشویی و شستشوی نما خدمات ارائه می دهد و به همه روش های ذکر شده در این مقاله برای تمیز کردن نما تسلط کافی دارد. نیروی متخصص، تجربه، مدیریت قوی و حس مسئولیت پذیری بالا تیم کارویس را تبدیل به یک تیم خاص در زمینه نماشویی کرده است.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه