امروز سه شنبه 07 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

نماشویی و شستشوی نما

همانطور که می دانید رشد و پیشرفت صنعت و جوامع بشری علاوه بر خدماتی که به بشریت ارائه می کند، مضراتی نیز به همراه دارد. یکی از این معایب آلوده شدن شهر ها و مناطق مسکونی و غیر مسکونی است. آلودگی هوا و ذرات گرد وغبار موجود در هوا بر نمای ساختمان ها می نشیند و آن ها را کثیف و آلوده می کند. کثیف بودن نمای ساختمان جلوه خوبی برای ساختمان و شهر نخواهد داشت و تنها نماشویی ساختمان هست که می تواند ساختمان و شهر را از این معضل برهاند. عملیات شستشوی نما با روش های مختلفی انجام می شود که یکی از بهترین روش ها برای نماشویی، استفاده از طناب یا راپل است. در ادامه به بررسی این روش برای شستشوی نما می پردازیم.

وسایل مورد نیاز نماشویی با طناب

برای شستشوی نما بوسیله طناب یا راپل به تجهیزات و وسایل مخصوص به این کار نیاز است تا هم کار به درستی انجام شود و هم ایمنی کار به صورت کامل رعایت شود. وسایل مورد نیاز برای آغاز پروژه نماشویی با طناب به کمک تجهیزات و وسایلی مثل بست ها، طناب، سگک و تسمه انجام می شود. قبل از شروع کار حتما سلامت همه تجهیزات و وسایل را چک کنید تا خرابی یکی از وسایل سبب ایجاد خطر، دیر شروع شدن کار و به تعویق افتادن پروژه نشود.

اهمیت نیروی آموزش دیده در نماشویی با طناب

کار شستشوی نما به خودی خود یک کار تخصصی و مستلزم دانش و تبحر است. حالا اگر کار نماشویی به وسیله طناب یا راپل انجام شود به خاطر ریسک بالای کار حتما باید توسط افرادی انجام شود که برای این کار آموزش دیده اند. نیرو های خدمات نماشویی با طناب قبل از شروع کار در مراکز تخصصی و معتبر که کار در ارتفاع را آموزش می دهند، دوره می بینند و پس از تمرین های زیاد برای کار در ارتفاع جهت نماشویی و یا نقاشی نما آماده می شوند.

نکات ایمنی در نماشویی با طناب

  • تمامی کارکنان و نیرو هایی که عملیات کار در ارتفاع را برای نماشویی، پیچ یا رولپلاک و نقاشی نما را انجام می دهند باید آموزش دیده و دارای سلامت جسمی و روحی باشند.
  • در هنگام نماشویی و کار در ارتفاع باید به مسیر خطوط سیم برق، کابل ها، دکل ها و جعبه برق فشار قوی دقت کنند تا مبادا خطری جانشان را تهدید کند.
  • انجام پروژه های نماشویی و به طور عام پروژه کار با طناب در ارتفاع باید در شرایط جوی مطلوب انجام شود و در زمان هایی که باران، طوفان، رگبار، رعد و برق، صاعقه و باد های شدید وجود دارند کار در ارتفاع انجام نشود.
  • تمامی نیرو های خدمات کار درارتفاع و نماشویی باید دارای قدرت دید کامل و به اصطلاح نمره چشم 10 از 10باشند.
  • پروژه ها باید در زمانی انجام شود که نور کافی وجود دارد. پروژه های کار درارتفاع به هیچ عنوان نباید در شب انجام شود، چرا که این کار نیازمند نور و روشنایی است.

جنس طناب در نماشویی

طناب هایی که برای کار در ارتفاع استفاده می شوند به دو دسته طناب های ایستا یا غیر قابل کشش و طناب های پویا یا قابل کشش تقسیم می شوند. طناب های کار در ارتفاع و نماشویی به نوعی طراحی شده اند که قابلیت تحمل وزن انسان و وسایل همراه با او را داشته باشند. علاوه براینکه باید طناب را از فروشگاه های معتبر و مطمئن خریداری کرد، نکاتی را هم پس از خرید طناب باید رعایت نمود تا طناب دچار خرابی و پوسیدگی نشود. طناب را در معرض حرارت و نور شدید خورشید قرار ندهید و برای شستشوی آن از آب خالی یا مواد مخصوص شستشوی طناب استفاده کنید. شستن طناب با مواد اسیدی به بافت طناب آسیب می رساند. برای خشک شدن، طناب را در سایه قرار دهید تا نور خورشید آن را پوسیده نکند. طناب ها نباید با قسمت های تیز ساختمان یا سنگ های تیز اصطکاک داشته باشند. همیشه قبل از استفاده از طناب آن را با چشم و دست ببینید و لمس کنید تا تغییر شکلی نداده باشد.

نماشویی انواع نما با طناب

روش دسترسی با طناب یکی از روش های پر استفاده در شستشوی نما و قابل اجرا بر روی اغلب ساختمان ها با ارتفاع های مختلف است. برای شستشوی نما با طناب جنس نما اهمیت چندانی ندارد و اگر شرایط استفاده از طناب برای نماشویی ساختمان وجود داشته باشد مهم نیست که نمای ساختمان از جنس شیشه یا سنگ باشد. بنابراین ساختمان شما با هر جنسی از نما قابلیت شستشو و نماشویی را دارد.

بیمه مسئولیت مدنی نماشویی با طناب

با توجه به این موضوع که کار شستشوی نما با طناب کار راحت و به دور از خطری نیست، بهتر است که برای پیشگیری از خطرات احتمالی تمامی نیرو های کار در ارتفاع را بیمه کرد تا در صورت بروز خطر در مواقع استثنا بیمه مسئولیت مدنی، مسئولیت حوادث را بر عهده می گیرد و در صورت بروز خطر در زمان نماشویی کارفرما متحمل خسارتی نمی شود.

شستشوی نما با طناب در یک نگاه

در این مقاله اطلاعاتی درمورد نماشویی به وسیله طناب یا راپل ارائه شد. رعایت نکات ایمنی و داشتن تخصص برای انجام کار در ارتفاع از ملزومات اصلی هستند. نیروی آموزش دیده باید با استفاده از تجهیزات سالم و اصولی و مهارت لازم کار نماشویی را انجام دهد. حتما برای انجام پروژه های نماشویی خود از مجموعه ها و تیم های متخصص و دارای سابقه طولانی کمک بگیرید. مجموعه خدمات ساختمانی آنلاین کارویس در زمینه نماشویی و شستشوی نمای ساختمان نیز خدمات ارائه می دهد و می تواند انتخاب مناسبی برای انجام پروژه شما باشد.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه