امروز سه شنبه 07 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

نماشویی و شستشوی نما

آلودگی شهر ها تنها معضلی برای انسان ها و اختلال در تنفس درست آن ها نیست بلکه ساختمان ها نیز در معرض این آلودگی قرار دارند و آلودگی آن ها نیز تبدیل به یک معضل بزرگ شده است. کثیفی نمای ساختمان ها جلوه شهر را بسیار زشت و زننده می کند. کثیفی نما علاوه بر زشت شدن چهره شهر، برای خود ساختمان و ساکنین آن نیز جلوه خوبی ندارد. میزان آلودگی نمای ساختمان ها در شهر های بزرگ چند برابر بیشتر است چرا که معمولا تعداد وسایل نقلیه موتوری، کارخانه ها، کارگاه ها و مراکز صنعتی در این شهر ها بیشتر است و در نتیجه ساختمان های شهر بیشتر در معرض آلودگی هستند. نماشویی و شستشوی نما یکی از خدمات مورد نیاز در شهر های بزرگ و کوچک است. با کمک مجموعه ها و شرکت هایی که خدمات ساختمانی از قبیل نماشویی ارائه می دهند، می توانید کثیفی و آلودگی را از نمای ساختمان خود پاک کنید. برای انجام نماشویی ساختمان بهتر است که از تیم های حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک بگیرید چرا که کار شستشوی نما کار ساده ای نیست و نیازمند تخصص و تبحر در زمینه نماشویی است. در ادامه به بررسی روش های شستشوی نما و متریال مورد نیاز برای شستشوی نما می پردازیم.

روش های دسترسی به نما برای نماشویی

روش های مختلفی برای دسترسی به نما برای انجام عملیات شستشوی نما و نماشویی وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم تا به خوبی با آن ها آشنا شوید.

دسترسی با داربست

یکی از روش هایی که از طریق آن می توان به نما برای نماشویی دسترسی پیدا کرد، استفاده از داربست است اما محدودیت هایی برای استفاده از داربست وجود دارد. داربست برای ساختمان هایی که تعداد طبقات آن زیاد نباشد، قابل استفاده است و معمولا هزینه نصب داربست بیشتر از روش های دیگر است. از دیگر معایب داربست زمان بر بودن مراحل نصب آن است. البته باید به این موضوع توجه کرد که در برخی از ساختمان ها هیچ راهی به جز استفاده و نصب داربست نیست و قابلیت اجرای روش های دسترسی دیگر بر روی آن ساختمان وجود ندارد.

دسترسی با بالابر

یکی از روش های بسیار امن برای نماشویی استفاده از بالابر است. در این روش از یک بالابر برای بالا بردن فرد جهت شستشوی نما استفاده می شود. در ساختمان هایی که دسترسی با طناب و داربست امکان پذیر نباشد از روش دسترسی با بالابر برای نماشویی استفاده می شود. البته این روش نیز مانند داربست هزینه نسبتا بالایی دارد.

دسترسی با طناب و راپل

یکی از بهترین روش ها برای دسترسی به نمای ساختمان جهت انجام عملیات نماشویی استفاده از راپل و طناب است. انجام این کار مستلزم بهره گیری از نیروی متخصص و کار بلد است تا پروژه بدون نگرانی انجام شود. کار نماشویی با طناب یک کار کاملا تخصصی و نیازمند فرد آموزش دیده، مهارت و ابزار مناسب است.

انواع نما برای نماشویی

نمای سنگی

نمای سنگی انواع گوناگونی دارد. برای مثال برخی نما های سنگی از نوع سنگ های صیقلی هستند و برخی دیگر از نوع سنگ های تیشه ای هستند. بنابراین روش شستشوی هر کدام از این سنگ ها متفاوت است. سنگ یکی از انواع نماست که بسیار آلودگی را به خود جذب می کند. معمولا برای شستشوی نمای سنگی از واترجت و مواد مخصوص استفاده می شود.

نمای کامپوزیتی

از دیگر انواع جنس نما می توان به کامپوزیت اشاره کرد. متاسفانه نماهای کامپوزیتی به شدت در برابر آلودگی مقاومت پایینی دارند و خیلی زود کثیف می شوند. برای نماشویی نمای کامپوزیتی اگر آلودگی زیادی نداشته باشد از واترجت خالی استفاده می شود ولی اگر درصد آلودگی بالا باشد، شستشو در چند مرحله با استفاده از واتر جت و مواد مخصوص انجام می شود.

نمای شیشه ای

یکی از انواع جنس نما که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، شیشه است. شیشه نیز مانند متریال دیگر آلودگی و چربی را به خود جذب می کند و کثیفی و آلودگی آن بسیار زننده است و نمای ساختمان را زشت می کند. روش شستشوی نمای شیشه ای استفاده از واترجت یعنی آب خالی به همراه یک مرحله استفاده از تی و ابر و مواد شوینده برای نماشویی است.

نمای اچ پی ال

از جدید ترین متریال در ساخت نمای ساختمان ها می توان به اچ پی ال اشاره نمود. اچ پی ال در واقع لمینت فشار بالا است که در دسته لمینت ها قرار می گیرد. بر روی پنل اچ پی ال لایه ی محافظی قرار دارد که نما را در مقابل آلودگی محافظت می کند ولی با این وجود این نوع نما هم به نماشویی نیاز پیدا می کند و بعد از کثیفی نما حتما باید شسته شود.

نمای ترموود

ترموود نیز ماده ای است که به تازگی برای نما مورد استفاده قرار می گیرد. ترموود نوعی چوب است که در با استفاده ازحرارت مقاوم شده است و در برابر رطوبت و گرما یا سرما مقاومت بالایی دارد. با این حال بهتر است نکاتی را درمورد شستشوی نما از جنس ترموود رعایت کنید. اگرچه که ترموود نوعی چوب مقاوم به رطوبت است اما بهتر است کمتر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرد، در نتیجه شستشوی آن در فصل تابستان که نما سریع تر خشک می شود بهتر از نماشویی در فصل های دیگر است. اگر در فصل های دیگر اقدام به شستشوی ترموود کردید از نور یو وی برای خشک شدن آن کمک بگیرید.

دستگاه ها و مواد نماشویی

واتر جت

واتر جت یک دستگاه مکانیکی است که آب را با فشار خیلی زیاد به نما تزریق می کند و معمولا برای شستشوی همه نما ها قابل استفاده است. نماشویی با واترجت بسیار آسان است و نما را بسیار تمیز می کند.

واترسندبلاست

واتر سندبلاست در واقع همان واترجت است که در آن شن های ریزی برای نماشویی نما های سنگی مثل سنگ تیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

دیسکلر

یک ماده شیمیایی و نوعی اسید بر پایه آب است که برای شستشوی برخی از نماها که چربی و آلودگی از روی آن ها پاک نمی شود مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیس

سیلیس همان شن و ماسه هایی است که برای شستشوی نما مورد استفاده قرار می گیرد و از طریق دستگاه واتر سندبلاست قابلیت استفاده برای نماشویی را دارد.

نماشویی ساختمان در یک نگاه

به خاطر وجود آلودگی در شهر ها، به مرور زمان همه نما ها دچار آلودگی و کثیفی می شوند که باید آن را شست. شرکت ها و تیم هایی هستند که خدمات نماشویی را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ارائه می دهند و با امکانات و تیم متخصص، نمای ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن تمیز می کنند. پس اگر نمای ساختمان شما نیاز به نماشویی دارد اصلا نگران نباشید، چرا که مجموعه کارویس برای انجام نماشویی کاملا تخصصی در کنار شما حضور دارد. کافیست با مجموعه کارویس تماس بگیرید و کار نماشویی خود را به کارویس بسپارید.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه