امروز سه شنبه 07 آذر 1402 http://kalengi.cloob24.com
0

https://karvis.co/wp-content/uploads/2022/02/facade-washing-knitex-ax-stone3-500x500.jpg

نماشویی و شستشوی نما یکی از اقدامات واجب در راستای زیبا سازی نمای ساختمان و به طور کلی محله یا شهر شما است. جنس نمای ساختمان است که مشخص می کند چه نوع مواد و ابزاری برای شستشوی نما و نماشویی ساختمان مناسب است. اغلب نما ها قابلیت شستشو و تمیز شدن را دارند، اما قبل از آن باید جنس نما مشخص شود تا براساس جنس نما نوع مواد مورد نیاز مشخص شود.

نماشویی نما از جنس کنیتکس

کنیتکس یک نوع رنگ است که قابلیت اجرا بر روی نمای ساختمان را نیز دارد. این رنگ دارای بافت هایی از جنس پنبه نسوز، پریلت، رزین و مواد رنگی است. رنگ کنیتکس دارای سه نوع پلاستیکی، روغنی و اکرلیک است که این تقسیم بندی براساس حلالی است که در یکی از این رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ کنیتکس از نظر نوع بافت نیز به سه دسته ریز دانه، متوسط و درشت دانه تقسیم می گردد. از ویژگی های مثبت این رنگ قدرت پوشانندگی بالا بر روی سطوح است که امکان ترک خوردگی دیوار را به شدت کاهش می دهد. کنیتکس رنگی با انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر سرما، گرما، نور و رطوبت است. نماشویی و شستشوی نمای این نوع نما با استفاده از واتر جت و مواد مخصوص رنگ کنیتکس انجام می شود.

نماشویی نما از جنس سنگ تیشه ای

سنگ تیشه ای یکی از انواع سنگ ها است که به خاطر داشتن دانه های ریز و درشت بر روی خود و ناهمواری هایی که دارد، نحوه شستن آن با سنگ های صیقلی مثل مرمر متفاوت است. نما هایی مثل سنگ لاشتر نوعی از سنگ تیشه ای است. برای شستشوی سطحی این نوع سنگ ها و سنگ های تیشه ای که جرم و آلودگی زیادی نداشته باشند از واترجت یا آب با فشار بالا استفاده می شود ولی اگر میزان آلودگی بیشتر باشد، از واترسندبلاست برای نماشویی این نوع از نما استفاده می شود.

مقایسه نماشویی نمای کنیتکس با سنگ تیشه ای

رنگ کنیتکس همانطور که ذکر شد یک نوع رنگ است که از مواد شیمیایی ساخته شده است، بنابراین نحوه نماشویی این جنس از نما دارای اهمیت زیادی است تا نما دچار آسیب نشود. نمای سنگ تیشه ای به نسبت نماهای دیگر مثل همین کنیتکس حساسیت بالایی ندارد ولی به خاطر وجود حفره ها و ناهمواری ها ممکن است به خوبی تمیز نشود، که در این مورد نیاز به افراد متخصص، ابزار و وسایلی است که بتوان این جنس از نما را به خوبی نماشویی کرد. شستشوی نمای ساختمان ظاهر آن را دلنشین تر می کند و زیبایی بیشتری به نما می بخشد. هر چقدر که طراحی نما و متریال به کار رفته در نما خاص و زیبا باشد اگر دچار آلودگی و کثیفی باشد، قطعا وجهه خوبی ندارد. با توجه به این موضوع نماشویی و شستشوی نما از کار های واجبی است که به صورت دوره ای باید انجام شود.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه